  • MHL1JCTTD5N6S
MHL1JCTTD5N6S
advertisement
Manufacturer No:
MHL1JCTTD5N6S
HK JDW NO:
430-MHL1JCTTD5N6S
Package:
Step5Bar-code shipping tag
MHL1JCTTD5N6S
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
  • Tolerance
    5.3571%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    5.6 nH
  • Max DC Current
    600mA
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    230mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0056 µH
  • DC Current
    600mA
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 100 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    4000MHz
  • Height
    800μm
  • Length
    1.75mm