  • SEK2R2M350ST
SEK2R2M350ST
advertisement
Manufacturer No:
SEK2R2M350ST
HK JDW NO:
192-SEK2R2M350ST
Datasheet:
SEK2R2M350ST
Step5Bar-code shipping tag
SEK2R2M350ST
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Terminal Pitch
    3.5mm
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120.63Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    35mA
  • Polarization
    Polar
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    35mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    63mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    11.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm