  • SEK222M025ST
SEK222M025ST
advertisement
Manufacturer No:
SEK222M025ST
HK JDW NO:
192-SEK222M025ST
Datasheet:
SEK222M025ST
Description:
SEK 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.23A 0.512Dia 13.00mm -55°C~105°C 5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
SEK222M025ST
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Length
    15mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.55mA
  • Ripple Current
    1.23A
  • Tan Delta
    0.16
  • Dissipation Factor
    16 %
  • Diameter
    13mm
  • Height
    26mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm