  • SDR1105-101K
SDR1105-101K
advertisement
Manufacturer No:
SDR1105-101K
HK JDW NO:
103-SDR1105-101K
Step5Bar-code shipping tag
SDR1105-101K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Max DC Current
    1.5A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    320mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    100 µH
  • Height
    4.8mm
  • Length
    11.1mm
  • Width
    10mm