  • SDR0805-390K
SDR0805-390K
advertisement
Manufacturer No:
SDR0805-390K
HK JDW NO:
103-SDR0805-390K
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
SDR0805-390K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Construction
    Wirewound
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Inductance
    39 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    1.1A
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    160mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    39 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 2.52 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    10MHz
  • Height
    5.3mm