  • SDR0604-1R5M
SDR0604-1R5M
advertisement
Manufacturer No:
SDR0604-1R5M
HK JDW NO:
103-SDR0604-1R5M
Package:
0604
Step5Bar-code shipping tag
SDR0604-1R5M
  • Package / Case
    0604
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Conductor Material
    Copper
  • Tolerance
    20%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Wirewound
  • Current Rating
    6.1A
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Frequency - Self Resonant
    7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    32
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    32
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    30mOhm
  • Rated Current-Max
    3.6A
  • Inductance-Nom (L)
    1.5 µH
  • Diameter
    5.79mm
  • Height
    4.8mm