  • SDI65-48-UD-P5R
SDI65-48-UD-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SDI65-48-UD-P5R
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDI65-48-UD-P5R
Package:
Datasheet:
SDI65-48-UD-P5R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Step5Bar-code shipping tag
SDI65-48-UD-P5R
    20 Weeks
  • Weight
    0.684lb 310.26g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI65-UD (65W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    65W
  • Max Power Dissipation
    65W
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    1.36A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Region Utilized
    International
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max
  • Height
    38.1mm