  • SMI6B-15-N-P7
SMI6B-15-N-P7
advertisement
Manufacturer No:
SMI6B-15-N-P7
HK JDW NO:
193-SMI6B-15-N-P7
Package:
Datasheet:
SMI6B-15-N-P7
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Step5Bar-code shipping tag
SMI6B-15-N-P7
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI6B (6W)
  • Size / Dimension
    1.85Lx1.36W x 1.04 H 47.0mmx34.5mmx26.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, FCC, GS, PSE, RCM
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max