  • SDE0604A-470M
SDE0604A-470M
advertisement
Manufacturer No:
SDE0604A-470M
HK JDW NO:
103-SDE0604A-470M
Datasheet:
SDE0604A-470M
Description:
BOURNS SDE0604A-470MSurface Mount Power Inductor, AEC-Q200 SDE0604A Series, 47 H,20%, Unshielded, 0.37 ohm, 1.25 A
Step5Bar-code shipping tag
SDE0604A-470M
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    1.25A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    370mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Current - Saturation
    900mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.25A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm