  • SDE0604A-150M
SDE0604A-150M
advertisement
Manufacturer No:
SDE0604A-150M
HK JDW NO:
103-SDE0604A-150M
Datasheet:
SDE0604A-150M
Description:
BOURNS SDE0604A-150MSurface Mount Power Inductor, AEC-Q200 SDE0604A Series, 15 H,20%, Unshielded, 0.14 ohm, 2.3 A
Step5Bar-code shipping tag
SDE0604A-150M
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2.3A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    26MHz
  • Current - Saturation
    1.65A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    2.3A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C