  • SCRH4D14R-3R3
SCRH4D14R-3R3
advertisement
Manufacturer No:
SCRH4D14R-3R3
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCRH4D14R-3R3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH4D14R-3R3
Step5Bar-code shipping tag
SCRH4D14R-3R3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SCRH4D14R
  • Size / Dimension
    0.161Lx0.161W 4.10mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.45A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    900mA
  • Height
    1.4986mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    4.9022mm
  • Width
    4.9022mm