  • SCIHP1338-4R7M
SCIHP1338-4R7M
advertisement
Manufacturer No:
SCIHP1338-4R7M
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCIHP1338-4R7M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCIHP1338-4R7M
Description:
Quantity:
In Stock : 493
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCIHP1338-4R7M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCIHP1338
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.543Lx0.508W 13.80mmx12.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    18A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    200kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    200kHz
  • Current - Saturation
    18A
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    13.7922mm
  • Width
    12.9032mm