  • SCRH105RY-561
SCRH105RY-561
advertisement
Manufacturer No:
SCRH105RY-561
HK JDW NO:
728-SCRH105RY-561
Step5Bar-code shipping tag
SCRH105RY-561
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH105RY
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Current Rating (Amps)
    570mA
  • Current Rating
    540mA
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.43Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    540mA
  • Height
    5.1054mm
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm
  • Length
    10.4902mm
  • Width
    10.3124mm