  • SCD474K162A3Z25-F
SCD474K162A3Z25-F
advertisement
Manufacturer No:
SCD474K162A3Z25-F
HK JDW NO:
192-SCD474K162A3Z25-F
Datasheet:
SCD474K162A3Z25-F
Description:
CAP FILM 0.47UF 1.6KVDC SCREW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCD474K162A3Z25-F
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    630V
  • Lead Pitch
    25.4mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm
  • Lead Spacing
    1.000 25.40mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Height
    35.6mm
  • Height Seated (Max)
    1.402 35.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.776Lx1.272W 45.10mmx32.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V):500
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF