  • SCD334K202A3Z25-F
SCD334K202A3Z25-F
advertisement
Manufacturer No:
SCD334K202A3Z25-F
HK JDW NO:
192-SCD334K202A3Z25-F
Datasheet:
SCD334K202A3Z25-F
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 2KVDC SCREW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCD334K202A3Z25-F
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.776Lx1.272W 45.10mmx32.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V):500
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Current Rating
    264A
  • Voltage - Rated AC
    630V
  • Lead Pitch
    25.4mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm
  • Lead Spacing
    1.000 25.40mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    35.6mm
  • Height Seated (Max)
    1.402 35.60mm