  • SCD155K601A3Z25-F
SCD155K601A3Z25-F
advertisement
Manufacturer No:
SCD155K601A3Z25-F
HK JDW NO:
192-SCD155K601A3Z25-F
Datasheet:
SCD155K601A3Z25-F
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 600VDC SCREW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCD155K601A3Z25-F
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.850Lx1.142W 47.00mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V):275
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    25.4mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4mOhm
  • Lead Spacing
    1.000 25.40mm
  • Height
    26.7mm
  • Height Seated (Max)
    1.051 26.70mm