  • SA102C221KARC
SA102C221KARC
advertisement
Manufacturer No:
SA102C221KARC
HK JDW NO:
66-SA102C221KARC
Description:
SpinGuard® SA 220pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA102C221KARC
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    4.318mm