  • S1DXM-M2C10H-AC24V
S1DXM-M2C10H-AC24V
advertisement
Manufacturer No:
S1DXM-M2C10H-AC24V
HK JDW NO:
590-S1DXM-M2C10H-AC24V
Description:
RELAY TIME DELAY 10HRS 7A 250V
Step5Bar-code shipping tag
S1DXM-M2C10H-AC24V
    Socketable
  • Number of Pins
    8
  • Voltage - Supply
    24VAC
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Contact Rating @ Voltage
    7A @ 250VAC