  • H3M-AC120-B
H3M-AC120-B
advertisement
Manufacturer No:
H3M-AC120-B
HK JDW NO:
607-H3M-AC120-B
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
H3M-AC120-B
Description:
TIMER SOLID STATE DPDT 120V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3M-AC120-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    On-Delay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC
  • Max Supply Voltage (AC)
    240V
  • Delay Time
    0.1 Sec ~ 10 Min
  • Timing Adjustment Method
    Hand Dial
  • Timing Initiate Method
    Input Voltage
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Published
    2007
  • Series
    H3M
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    120VAC