  • S1812R-682G
S1812R-682G
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-682G
HK JDW NO:
79-S1812R-682G
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-682G
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    408mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Max DC Current
    408mA
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm