  • S1210R-151J
S1210R-151J
advertisement
Manufacturer No:
S1210R-151J
HK JDW NO:
79-S1210R-151J
Step5Bar-code shipping tag
S1210R-151J
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S1210R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    979mA
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    979mA
  • Frequency - Self Resonant
    330MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm