  • S1210-333K
S1210-333K
advertisement
Manufacturer No:
S1210-333K
HK JDW NO:
79-S1210-333K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
S1210-333K
Step5Bar-code shipping tag
S1210-333K
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    189mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.5Ohm Max
  • Max DC Current
    189mA
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm