  • S1008-123F
S1008-123F
advertisement
Manufacturer No:
S1008-123F
HK JDW NO:
79-S1008-123F
Step5Bar-code shipping tag
S1008-123F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±1%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    220mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.5Ohm Max
  • Max DC Current
    220mA
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm