  • 1008PS-824KLC
1008PS-824KLC
advertisement
Manufacturer No:
1008PS-824KLC
HK JDW NO:
3194-1008PS-824KLC
Step5Bar-code shipping tag
1008PS-824KLC
  • Frequency - Self Resonant
    2MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Case/Size Code
    1515
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    26Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    820 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 1 MHz
  • Height
    2.74mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.78mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 11 hours ago)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Inductance
    820 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    100mA