  • S-85S1PD18-I8T1U
S-85S1PD18-I8T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-85S1PD18-I8T1U
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-85S1PD18-I8T1U
Package:
8-SMD, Flat Lead
Datasheet:
S-85S1PD18-I8T1U
Description:
2.2V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 1MHz Tape & Reel (TR) 200mA 8-SMD, Flat Lead
Quantity:
In Stock : 12460
Step5Bar-code shipping tag
S-85S1PD18-I8T1U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Flat Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-85S1PD
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Function
    Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Min)
    2.2V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Topology
    Buck
  • Frequency - Switching
    1MHz