  • S-8353A50UA-IRJT2G
S-8353A50UA-IRJT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-8353A50UA-IRJT2G
HK JDW NO:
724-S-8353A50UA-IRJT2G
Package:
TO-243AA
Description:
3 Terminals 0.9V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 50kHz Tape & Reel (TR) 300mA Switch TO-243AA
Quantity:
In Stock : 22780
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S-8353A50UA-IRJT2G
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    0.9V
  • Input Voltage-Nom
    3.3V
  • Current - Output
    300mA Switch
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5V
  • Frequency - Switching
    50kHz
  • Control Technique
    PULSE WIDTH MODULATION
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm