  • S-8353H32MC-IWRT2G
S-8353H32MC-IWRT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-8353H32MC-IWRT2G
HK JDW NO:
724-S-8353H32MC-IWRT2G
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
5 Terminals 0.9V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 250kHz Tape & Reel (TR) 300mA Switch SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 8084
Step5Bar-code shipping tag
S-8353H32MC-IWRT2G
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    3.2V
  • Voltage - Input (Min)
    0.9V
  • Input Voltage-Nom
    3.3V
  • Current - Output
    300mA Switch
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Frequency - Switching
    250kHz
  • Control Technique
    PULSE WIDTH MODULATION
  • Length
    2.9mm