  • S-8351C25UA-J6KT2U
S-8351C25UA-J6KT2U
advertisement
Manufacturer No:
S-8351C25UA-J6KT2U
HK JDW NO:
724-S-8351C25UA-J6KT2U
Package:
TO-243AA
Description:
3 Terminals 0.9V DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 100kHz Tape & Reel (TR) 300mA Switch TO-243AA
Quantity:
In Stock : 3267
Step5Bar-code shipping tag
S-8351C25UA-J6KT2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
    1
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Min)
    0.9V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA Switch
  • Frequency - Switching
    100kHz
  • Control Technique
    PULSE FREQUENCY MODULATION
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm