  • S-816A52AMC-BBBT2U
S-816A52AMC-BBBT2U
advertisement
Manufacturer No:
S-816A52AMC-BBBT2U
HK JDW NO:
724-S-816A52AMC-BBBT2U
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-816 Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 9481
Step5Bar-code shipping tag
S-816A52AMC-BBBT2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Active
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 100mA Typ
  • Length
    2.9mm