  • S-1009C41I-I4T1U
S-1009C41I-I4T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1009C41I-I4T1U
HK JDW NO:
724-S-1009C41I-I4T1U
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-1009C41I-I4T1U
Description:
4.7V4 Terminals 4-Pin Voltage supervisorS-1009 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1009C41I-I4T1U Overview
It is mounted through 4 terminals on the power management. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. There are 1 functions included in this PMIC so that you can refer to them. It is possible to find on this power management a series of 1 channels. There are 4-SMD, Flat Leads functions included in this PMIC so that you can refer to them. There are a lot of similarities between this IC power and other Voltage Detector products. IC management conducts at a voltage of 4.7V. There is a voltage supply of 1 for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. There are a total of 4 pins on power management. Power management' mounting is recommended to be done with the Surface Mount type of mounting. The temperature of the supervisors should be set to this range: -40°C~85°C TA. During normal operation, this power managment ic can generate Push-Pull, Totem Pole of output voltage. As the name implies, this supervisor is a kind of the famous S-1009 series product line.
S-1009C41I-I4T1U Features
Voltage Detector type
S-1009C41I-I4T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1009C41I-I4T1U Voltage Supervisors applications.
  • Medical-specific insulation monitor
  • Magnetic resonance imaging
  • Power distribution systems of infant care room
  • Microprocessor system
  • Rechargeable batteries
  • Analog circuit
  • Embedded computing
  • Linux and server computing
  • FPGA design
  • Automotive power systems
Step5Bar-code shipping tag
S-1009C41I-I4T1U
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    4
  • Supply Voltage
    4.7V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.6V
  • Voltage - Threshold
    4.1V
  • Number of Voltages Monitored
  • Height Seated (Max)
    0.5mm