  • S-1009C24I-M5T1U
S-1009C24I-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1009C24I-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1009C24I-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1009C24I-M5T1U
Description:
3V5 Terminals 5-Pin Voltage supervisorS-1009 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1009C24I-M5T1U Overview
It is mounted through 5 terminals on the power management. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. To assist you, this IC power includes 1 functions. A series of 1 channels can be found on this supervisor. IC management is packaged as a SC-74A, SOT-753 package. With power management, you get a lot of benefits that you won't find in other Voltage Detector products. There is a voltage supply of 3V for the PMIC chip, and the chip conducts at that voltage. During operation, the power ic is supplied with a voltage of 1. The total number of pins on this power management is 5. The recommended mounting type is Surface Mount. We recommend setting the supervisors to -40°C~85°C TA degrees. During operation, this power management system outputs Push-Pull, Totem Pole. The IC power that you are looking at comes from our well-known S-1009 series product line.
S-1009C24I-M5T1U Features
Voltage Detector type
S-1009C24I-M5T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1009C24I-M5T1U Voltage Supervisors applications.
  • Cloud computing
  • Automotive permanent magnet synchronous motors
  • Consumer electronics
  • Important electronics for automotive protection
  • Microcontroller system
  • Precision measurement
  • DVR
  • Radio
  • Military communications
  • Fire equipment power monitoring system
Step5Bar-code shipping tag
S-1009C24I-M5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    5
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.6V
  • Voltage - Threshold
    2.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm