  • S-1009C21I-M5T1U
S-1009C21I-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1009C21I-M5T1U
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1009C21I-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1009C21I-M5T1U
Description:
2.7V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor S-1009 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 14509
Step5Bar-code shipping tag
S-1009C21I-M5T1U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1009
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.7V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.6V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.1V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm