  • S-1004NB28I-M5T1U
S-1004NB28I-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1004NB28I-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1004NB28I-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1004NB28I-M5T1U
Description:
1.2V5 Terminals Voltage supervisorS-1004 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1004NB28I-M5T1U Overview
There are 5 terminals on this power management that allow it to be mounted. This power ic is packaged in a way that looks like a Tape & Reel (TR). Please refer to this PMIC for 1 functions. Power management consists of 1 channels, each of which can be used independently. To assist you, this PMIC includes SC-74A, SOT-753 functions. It is a IC power that shares many benefits with other products from the Voltage Detector line. When 1.2V is applied to the power ic, it conducts. IC management is possible to find a succession of 1 voltages that have been checked. The recommended mounting type is Surface Mount. It is recommended that the supervisor be set to this temperature: -40°C~85°C TA. During normal operation, this power managment ic can generate Open Drain or Open Collector of output voltage. A PMIC from the well-known S-1004 series of products is being offered here.
S-1004NB28I-M5T1U Features
Voltage Detector type
S-1004NB28I-M5T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1004NB28I-M5T1U Voltage Supervisors applications.
  • Detection of phase sequence
  • Digitally controlled LDO regulators circuit
  • Leakage protection
  • Electrical fire monitoring system
  • External alarm
  • Household appliances
  • Battery cars
  • Leakage current detection
  • Network equipment
  • Consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
S-1004NB28I-M5T1U
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    5
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    2.8V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm