  • S-1003NA29I-M5T1U
S-1003NA29I-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1003NA29I-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1003NA29I-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1003NA29I-M5T1U
Description:
1.2V5 Terminals Voltage supervisorS-1003 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1003NA29I-M5T1U Overview
This voltage supervisor has a total of 5 mounting terminals that can be used for mounting. Packaged in a Tape & Reel (TR)-shape, IC management comes with a number of features. In this PMIC, you can find 1 functions for your reference. This power managment ic consists of 1 channels, each of which can be used independently. In this IC management you will find SC-74A, SOT-753 functions for you to refer to. There are a lot of similarities between this IC power and other Voltage Detector products. Specifies a reflow peak temperature of NOT SPECIFIED for the package during reflow. IC management conducts at a voltage of 1.2V. When a supply voltage of 1 is applied to the power ic, it conducts. A Surface Mount mounting type is recommended. This range of temperature should be set for the supervisors: -40°C~85°C TA. There is an output voltage of Open Drain or Open Collector from this supervisor when it is operating. The IC power that you are looking at comes from our well-known S-1003 series product line.
S-1003NA29I-M5T1U Features
Voltage Detector type
S-1003NA29I-M5T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1003NA29I-M5T1U Voltage Supervisors applications.
  • Linux and server computing
  • Utility meter
  • Digitally controlled LDO regulators circuit
  • External alarm
  • Power distribution systems of ICU
  • Power distribution systems of infant care room
  • Low voltage/high power - AI, GPU
  • Cloud computing
  • Detection of phase sequence
  • emergency room
Step5Bar-code shipping tag
S-1003NA29I-M5T1U
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    5
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    2.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm