  • S-1000N33-M5T1U
S-1000N33-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1000N33-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1000N33-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1000N33-M5T1U
Description:
1.2V5 Terminals 5-Pin Voltage supervisorS-1000 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1000N33-M5T1U Overview
Power management is mounted through 5 terminals. Power management is packaged in a Tape & Reel (TR) way. The purpose of this IC management is to provide you with a reference of 1 functions. Power management consists of 1 channels, each of which can be used independently. For your reference, this PMIC includes a list of SC-74A, SOT-753 functions. As with other Voltage Detector products, this IC management also offers a wide range of benefits. Specifies a reflow peak temperature of 260 for the package during reflow. IC management conducts in a 1.2V-voltage supply. Power management conducts at a voltage of 1. In total, the power management has 5 pins in it. The recommended mounting type for IC management is Surface Mount. This range of temperature should be set for the supervisors: -40°C~85°C TA. While in operation, this supervisor has a voltage output of Open Drain or Open Collector. The IC power comes from the well-known S-1000 series.
S-1000N33-M5T1U Features
Voltage Detector type
S-1000N33-M5T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1000N33-M5T1U Voltage Supervisors applications.
  • Military electronics
  • Important electronics for automotive safety
  • Insulation fault location system
  • Urban rail transit weak current power monitoring
  • Microprocessor system
  • Leakage current detection
  • DC stabilized power supply module
  • Cloud computing
  • Set top box
  • DSP
Step5Bar-code shipping tag
S-1000N33-M5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1000
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    3.3V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm