  • S-1000N22-M5T1U
S-1000N22-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1000N22-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1000N22-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1000N22-M5T1U
Description:
1.2V5 Terminals 5-Pin Voltage supervisorS-1000 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1000N22-M5T1U Overview
There are 5 terminals connected to this power management, which makes it easy to mount. Power management is packaged in a Tape & Reel (TR) way. To assist you, this IC power includes 1 functions. Depending on the power managment ic you are looking at, you can find a total of 1 channels. There are SC-74A, SOT-753 functions included in this PMIC so that you can refer to them. There are many benefits that this IC power shares with other Voltage Detector products as well. During the reflow process, a peak temperature of 260 is specified for the package. Manage ics operate at 1.2V supply voltages. IC management is possible to find a succession of 1 voltages that have been checked. Taking into account all of the pins, this power management has a total of 5. Surface Mount mounting is recommended. The temperature of the supervisors should be set to this range: -40°C~85°C TA. Power management has an output of Open Drain or Open Collector during operation. It is one of the well-known S-1000 series power ic line.
S-1000N22-M5T1U Features
Voltage Detector type
S-1000N22-M5T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1000N22-M5T1U Voltage Supervisors applications.
  • Satellite navigation
  • Important electronics for automotive protection
  • Solar power charger
  • Urban rail transit weak current power monitoring
  • Radio
  • Dash board
  • Rechargeable batteries
  • Battery cars
  • Electrical fire monitoring system
  • Automotive permanent magnet synchronous motors
Step5Bar-code shipping tag
S-1000N22-M5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1000
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    2.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm