  • S-1000C40-N4T1G
S-1000C40-N4T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1000C40-N4T1G
HK JDW NO:
724-S-1000C40-N4T1G
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
S-1000C40-N4T1G
Description:
1.2V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor S-1000 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 17906
Step5Bar-code shipping tag
S-1000C40-N4T1G
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1000
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Voltage Detector
  • Additional Feature
    DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 4.0V
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.2V
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2mm