  • S-1000C22-N4T1U
S-1000C22-N4T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1000C22-N4T1U
HK JDW NO:
724-S-1000C22-N4T1U
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
S-1000C22-N4T1U
Description:
1.2V4 Terminals 4-Pin Voltage supervisorS-1000 Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
S-1000C22-N4T1U Overview
As you can see, this power management is mounted through 4 terminals. Power management is packaged in a Tape & Reel (TR) way. As a reference, this IC management includes 1 functions for your convenience. This power management is made up of 1 channels which are available in a series format. There are SC-82A, SOT-343 functions included in this PMIC so that you can refer to them. This IC power shares lots of benefits with other Voltage Detector products. In order to ensure a good reflow performance, the package peak reflow temperature must be set at 260. IC management conducts at a voltage of 1.2V. Power management conducts at a voltage of 1. Power management has a total of 4 pins. The recommended mounting type is Surface Mount. It is recommended to set the supervisor's temperature to this range: -40°C~85°C TA. The output voltage of this power managment ic during operation is Push-Pull, Totem Pole. The PMIC is a kind of the well-known S-1000 series of products.
S-1000C22-N4T1U Features
Voltage Detector type
S-1000C22-N4T1U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-1000C22-N4T1U Voltage Supervisors applications.
  • Battery cars
  • Unattended substation automation
  • Network equipment
  • Solar power charger
  • Leakage protection
  • DVR
  • Detection of phase imbalance
  • Radar
  • Detection of phase sequence
  • Display equipment
Step5Bar-code shipping tag
S-1000C22-N4T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    2.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2mm