  • S-1000C20-I4T1G
S-1000C20-I4T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1000C20-I4T1G
HK JDW NO:
724-S-1000C20-I4T1G
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-1000C20-I4T1G
Description:
1.2V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor S-1000 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 16670
Step5Bar-code shipping tag
S-1000C20-I4T1G
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Additional Feature
    DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.0V
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Height Seated (Max)
    0.5mm