  • S-1000C15-I4T1G
S-1000C15-I4T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1000C15-I4T1G
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1000C15-I4T1G
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-1000C15-I4T1G
Description:
1.2V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor S-1000 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 2685
Step5Bar-code shipping tag
S-1000C15-I4T1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1000
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    1.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Height Seated (Max)
    0.5mm