  • RXJ100M1HBK-0511P
RXJ100M1HBK-0511P
advertisement
Manufacturer No:
RXJ100M1HBK-0511P
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-RXJ100M1HBK-0511P
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 124mA 2mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
RXJ100M1HBK-0511P
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Ripple Current
    124mA
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    11mm