  • RWR80S2R74FSS74
RWR80S2R74FSS74
advertisement
Manufacturer No:
RWR80S2R74FSS74
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR80S2R74FSS74
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.74Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR80S2R74FSS74
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.74Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    10.31mm