  • RNC50H4321FSRE731
RNC50H4321FSRE731
advertisement
Manufacturer No:
RNC50H4321FSRE731
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNC50H4321FSRE731
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole 4.32kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNC50H4321FSRE731
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    1.78mm
  • Length
    4.75mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Weldable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.32kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C