  • RWM08454R70JB25E1
RWM08454R70JB25E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM08454R70JB25E1
HK JDW NO:
875-RWM08454R70JB25E1
Package:
Conformal
Datasheet:
RWM08454R70JB25E1
Description:
4.7Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWM08454R70JB25E1
    Conformal
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    650V
  • Power Rating
    9.5W
  • Voltage - Rated DC
    650V
  • Voltage - Rated AC
    650V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    9.4mm
  • Length
    45.8mm
  • Width
    9.4mm