  • LTO100F100R0FTE3
LTO100F100R0FTE3
advertisement
Manufacturer No:
LTO100F100R0FTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-LTO100F100R0FTE3
Package:
TO-247-2
Datasheet:
LTO100F100R0FTE3
Description:
Quantity:
In Stock : 22
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTO100F100R0FTE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-247-2
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Series
    LTO 100
  • Size / Dimension
    0.620Lx0.197W 15.76mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    375V
  • Power Rating
    100W
  • Voltage - Rated DC
    375V
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Terminal Pitch
    10.16mm
  • Depth
    5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    3.5W
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Test Voltage
    1.5kV
  • Height
    21.0058mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm