  • RWM0410R510FR15E1
RWM0410R510FR15E1
advertisement
Manufacturer No:
RWM0410R510FR15E1
HK JDW NO:
875-RWM0410R510FR15E1
Step5Bar-code shipping tag
RWM0410R510FR15E1
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    510mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    3W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    All-Welded
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Operating Temperature (Max)
    200°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    120V
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    12mm