  • RTO050F2R550FTE1
RTO050F2R550FTE1
advertisement
Manufacturer No:
RTO050F2R550FTE1
HK JDW NO:
875-RTO050F2R550FTE1
Package:
TO-220
Datasheet:
RTO050F2R550FTE1
Step5Bar-code shipping tag
RTO050F2R550FTE1
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    2.55Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50W
  • Height
    15mm
  • Length
    10.1mm