  • RTO020CR0250FTE3
RTO020CR0250FTE3
advertisement
Manufacturer No:
RTO020CR0250FTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RTO020CR0250FTE3
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RTO020CR0250FTE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    700 ppm/°C
  • Resistance
    25mOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    20W