  • RT3215-32.768-7-TR
RT3215-32.768-7-TR
advertisement
Manufacturer No:
RT3215-32.768-7-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
HK JDW NO:
653-RT3215-32.768-7-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11229
Step5Bar-code shipping tag
RT3215-32.768-7-TR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhm
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RT3215
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm