  • A-1.8432-18
A-1.8432-18
advertisement
Manufacturer No:
A-1.8432-18
Manufacturer:
Raltron Electronics
HK JDW NO:
653-A-1.8432-18
Package:
HC-49/U
Datasheet:
A-1.8432-18
Description:
RALTRON - A-1.8432-18 - CRYSTAL, 1.8432M, 18PF CL, HC49/U
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A-1.8432-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/U
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Pins
    2
  • Series
    A
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.183W 11.05mmx4.65mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Frequency
    1.8432MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.05XB4.65XH13.49 (mm)/L0.435XB0.183XH0.531 (inch)
  • Operating Frequency
    1.8432MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.531 13.49mm